Stosik 6/2013 + zapowiedzi lipcowe

Zaczynamy tradycyjnie od stosiku

Od dołu:
Sasha - prezent z okazji końca roku szkolnego (prawdziwa perełka - niedługo recenzja)
The Fault in Our Stars - moja małe cudeńko*.*

Czas na zapowiedzi wakacyjne.

Tytuł: „Pretty Little Liars. Rozpalone” Autor: Sara Shepard Wydawnictwo: Otwarte Premiera 3 lipca NIE UCIEKNIECIE PRZED PRAWDĄ, KŁAMCZUCHY.
A.
Aria, Emily, Hanna i Spencer wyruszają w wymarzony rejs. Zapominają o kłopotach i rzucają się w wir zabawy. Błogie lenistwo, piękne widoki i przystojni faceci – wydaje się, że nic nie może zepsuć tej wyprawy. Kiedy na statku pojawia się tajemnicza pasażerka na gapę, a nadawca SMS-ów powraca ze swoimi pogróżkami, dziewczyny wpadają w popłoch. Gdy myślą, że są o krok od rozwiązania zagadki, okazuje się, że prawdziwa zabawa dopiero przed nimi. Karaibski sen zmienia się w walkę o przetrwanie…


 
 
Tytuł: Sekret Julii
Autor: Thereh Mafi
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera 17 lipca

Julia z Adamem uciekają z kwatery Komitetu Odnowy i trafiają do Punktu Omega, przystani dla dzieci o szczególnych zdolnościach. Wreszcie są bezpieczni. Sielanka zakochanych trwa jednak krótko. Julia poznaje sekret, który może przekreślić ich wspólne marzenia o szczęściu… Tytuł: Bunt bogini
Autor: Josephine Agelini
Wydawnictwo: Amber
Premiera 18 lipca

Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść.
Ich pragnieniem – wieczna miłość.
Teraz Helena musi ostatecznie wybrać pomiędzy dwoma ukochanymi…
Helena Hamilton, pozornie zwyczajna szesnastolatka z amerykańskiego miasteczka, jest potomkinią Heleny Trojańskiej. Poznała już swoje przeznaczenie i rolę, jaką ma odegrać w planach bogów. Wie, że musi co noc przemierzać Podziemie, by zapobiec krwawej wojnie i uwolnić swoją rodzinę od klątwy.
Do tej pory dodawała jej sił miłość Lucasa. I pomoc tajemniczego Oriona, który podczas wędrówek przez mityczną krainę umarłych stał się jej tak bliski. Lecz teraz Przepowiednia ostrzega Helenę, że ktoś, komu ufa, jest zdrajcą…
Helena wciąż nie jest pewna, czy kocha Oriona, czy Lucasa. Rozdarta pomiędzy uczuciem do nich obu musi teraz ostatecznie zdecydować. I raz jeszcze zejść do Hadesu, żeby wyrwać ukochanego z królestwa śmierci...
 
Tytuł: Światłorodni
Autor: Alison Sinclair
Wydawnictwo: Bellona
Premiera 25 lipca
Rewelacyjna, trzymająca w napięciu druga część trylogii – przez znawców określana jedną z najlepszych w dziejach fantasy.

Światłorodni muszą mieć światło, by przetrwać, dlatego chronią się w zaciszu swoich domostw przed zgubną dla nich nocą. Ich światem wstrząsają wydarzenia, które mogą zakłócić delikatną równowagę, a nawet doprowadzić do wojny. Popadną w wyniszczający konflikt z Ciemnorodnymi, dopóki obie rasy nie dostrzegą, że mają wspólnego wroga – tajemniczych i groźnych Cieniorodnych.
przeznaczenie. moc żywiołówTytuł: Przeznaczenie. Moc żywiołów
Autor: Marta Baranowska
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Premiera 2 lipiec
„Wiem, że nie powinnam była tego czytać… Głupia byłam. Wiem, że zwój miał spłonąć z moim ciałem w dniu mojej śmierci. Zakłóciłam prawo, ale ja po prostu… musiałam wiedzieć. Tylko to jedno… I przeczytałam dokładnie to, że na tej łące, w nocy spotkam się znów z tym, którego kocham. I to musi być on! Wszyscy pukają się w głowy lub patrzą na mnie z politowaniem… Ale ja nie chcę ich litości! On wróci… Wróci dla mnie… wróci dla nas… Tak mi powiedział zanim odszedł.”
Czy wiecie, że tuż obok nas jest świat pełen magii? To przestrzeń przepełniona miłością i zazdrością. Miejsce, w którym żyje rudowłosa piękność Avilla… Czy uda jej się pokonać wszelkie przeciwności i połączyć z ukochanym? Przeznaczenie. Moc żywiołów to napisana z rozmachem historia miłosna, to niezwykle barwnie wykreowany świat, to książka, która pochłania Czytelnika od samego początku niemal bez reszty. Zatem siadajcie wygodnie i poznajcie rzeczywistość, której nie będziecie chcieli opuszczać…

Czekacie na coś w lipcu? Na wyczekuję "Sekret Julii" i pewnie w końcu "Bunt bogini" jak zacznę pierwszą cześć:)
Jeszcze bardzo chcę podziękować X Rosamarie za przepiękny nagłówek na bloga.

9 komentarzy :

 1. "Pretty Little Liars XII" to mój must have na wakacje! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Toskania i Umbira. Przewodnik subiektywny chętnie bym przeczytała.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Z zapowiedzi dla mnie nic, bo nie czytam tych serii, ale ze stosiku... Oj, Sashę bym ukradła!

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki z zapowiedzi bym wszystkie przeczytała, ale muszę porozpoczynać serie. Zazdroszczę książki Johna Greena.

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne stosik, przyjemnej lektury!"Bunt bogini" świetnie się zapowiada, bo pierwsza część była naprawdę świetna. Jeszcze raz nie ma za co. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiedzi lipcowe są świetne. Nie mogę się już doczekać.
  A nagłówek rzeczywiście bardzo ładny :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oo, "Gwiazd naszych wina" w oryginale. Zazdroszczę. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Sasha" faktycznie prawdziwa perełka. Skończyłam czytać kilka dni temu. Cieszę się, że trafiłam na Twojego bloga! Chciałabym jeszcze zapytać, czy wiesz kiedy ukaże się w Polsce kolejna część "Petrodor"? Z góry dziękuję za odpowiedź. c:

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku! Jeżeli dotarłeś tak daleko, pozostaw po sobie jakiś ślad. Będzie nam niezmiernie miło, czytając Twoją opinie.
Oprócz tego zachęcamy do pozostawiania linków do swoich blogów. Z pewnością Cię odwiedzimy! :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka