Pierwsze urodziny bloga!


Witamy, witamy wszystkich, który czytają tego posta. Dokładnie rok temu, razem w pewien zimny wieczór pod wpływem impulsu założyłyśmy bloga. I tak oto, przez 365 dni mniej i bardziej wytrwale pisałyśmy recenzje, zmieniałyśmy wygląd, czytałyśmy jeszcze więcej książek, i po prostu byłyśmy tutaj. I tak oto nadszedł ten wyczekiwany dzień - pierwszych urodzin bloga!

Zanudzenie was historią...

Zaczęło się, właściwie z mojej inicjatywy. Poprzednio miałam już kilka blogów, jednak najczęściej porzucałam je po tygodniu. W końcu, szukając premiery książki, na którą czekałam znalazłam przez przypadek bloga z recenzjami i stwierdziłam 'czemu nie prowadzić takiego bloga?' Jednak nie miałam, ochoty założyć go sama. Tak zaczął się rok szkolny i jakoś pomysł poszedł w zapomnienie. Wtedy, spotkałam nie kogo innego jak Owcę:3
Ja nigdy nie założyłabym bloga, bez Tali, która właściwie to mnie namówiła tego. Miałyśmy akurat przerwę w zadaniu z fizyki i ni stąd, ni zowąd zaczęła o tym opowiadać. Nie powiem, nie wierzyłam, że chociażby przez miesiąc uda nam się poprowadzić tego bloga, a tym bardziej, iż ktoś go odwiedzi chociażby raz. W końcu dałam się przekonać i wspólnymi siłami wymyśliłyśmy nazwę bloga "Niezapomniany czas"(nie pytajcie skąd się wziął pomysł, gdyż to praktycznie była nazwa na sam początek, do zmienienia w późniejszym czasie) I tak zaczęła się ta historia, która trwa do dziś.

To czego nikt nie lubi - blog w liczbach

Łączna ilość wyświetleń bloga wyniosła<fanfary> 15 380. Nawet nie wiecie, jak się cieszymy z tego wyniku. Byłyśmy pewne, że najwyższy możliwy wynik jaki osiągniemy po całym roku 'blogowania'(jeżeli uda nam się dotrwać) wyniesie około 5 000. Oprócz tego pozostawiliście jakieś 742 komentarze. Kolejny wynik, który nas ucieszył.
Przy 109 postach najczęściej zaglądnęliście do recenzji: Magicznej gondoli, Baśnioboru i Królewskiego zwiadowcy. Przez cały rok udało nam się nawiązać współprace z wydawnictwem, portalem i stroną internetową.

Blogowanie = nowe życie

Tytuł tego nagłówka, jest według mojego skromnego zdania bardzo dobrze dobrany. Przez ten rok nauczyłyśmy się pisać recenzje, oraz ulepszyłyśmy nasz warsztat pisarski(Owca nie robi już tylu błędów gramatycznych)
Nie można również zapomnieć o wyborze książek, przez cały rok, co akurat dotyczy mnie. Nigdy w życiu nie przeczytałabym takich książek jakie pojawiły się na mojej półce. Dzięki blogowi teraz nie przekreślam żadnej pozycji, a większość z nich stała się moimi ulubionymi(Igrzyska śmierci, Dotyk Juli, Wybrani, Gwiazd naszych wina itp.)
Nie można też, zapomnieć o osobach, które poznałyśmy podczas naszego blogowania. Ja tutaj muszę wymienić Emę(nie ma to jak podpalać ławki:D)

Teraz jeszcze na samą końcówkę informacja, która z pewnością rozbudzi waszą ciekawość. Mianowicie już jutro, na osłodzenie poniedziałku, (który u nas wiąże się ze sprawdzianem z fizyki) przygotowałyśmy dla was konkurs, z nagrodami:3

Tymczasem, chcemy wam bardzo podziękować za wspólnie spędzony rok, który okazał się bardzo ekscytujący.

Owca & Tali

8 komentarzy :

 1. Gratuluję! Mam nadzieję, że zostaniecie w blogosferze jeszcze dłuuuugo, bo naprawdę lubię do Was wpadać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ahahahahah Boże zapomniałam już o tym podpalaniu ławek <3
  gratuluję i życzę Wam obu wytrwałości i wgl świetnych wyników :D
  czekam na konkurs! *_*
  kochukochu :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję dziewczyny, ja w Sylwestra będę obchodził 1 urodziny mojego bloga. Zapraszam do konkursu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulację!
  Życzę dalszej wytrwałości:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję! :D
  Jutro również obchodzę pierwsze urodziny bloga! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też tak zaczynałyśmy z Martyną - gadałyśmy, często o książkach i wyłapałyśmy, że ludzie prowadzą blogi z recenzjami i że inni serio je czytają :)

  OdpowiedzUsuń
 7. życzę wielu następnych, owocnych lat ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję i życzę kolejnych udanych lat blogowania!!:)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku! Jeżeli dotarłeś tak daleko, pozostaw po sobie jakiś ślad. Będzie nam niezmiernie miło, czytając Twoją opinie.
Oprócz tego zachęcamy do pozostawiania linków do swoich blogów. Z pewnością Cię odwiedzimy! :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka