Imperium Wampirów

Imperium wampirów - Clay GriffithTytuł: Imperium wampirów
Tytuł oryginalny: Vampiere Empire
Autor: Clay Griffith, Susan Griffith
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011
Opis: Wielka Rzeź skończyła się sto pięćdziesiąt lat temu – śmiercią milionów ludzi i zwycięstwem wampirów.
W ich ręce wpadł cały świat. Kwitnące metropolie zmieniły się w zrujnowane, cuchnące rozkładem miasta epoki pary i stali, a śmiertelnicy – w niewolników nieśmiertelnych barbarzyńców.
Mrok nowego imperium nie ogarnął tylko Cesarstwa Ekwatorii i Republiki Amerykańskiej. Teraz, w roku 2020, te dwa państwa zjednoczą się przeciwko wspólnemu wrogowi, kiedy księżniczka Ekwatorii poślubi władcę Republiki.
Adele nie kocha mężczyzny, który ma zostać jej mężem, lecz jest zdecydowana się poświęcić. Ale nieprzyjaciel krzyżuje te plany, porywając księżniczkę. W samym sercu imperium żądnych krwi potworów Adele odkrywa, że nie jest zupełnie sama. Lecz czy jej tajemniczy obrońca to przyjaciel czy wróg? Człowiek czy wampir? Jej zguba czy miłość na wieki…


Po dość długiej przerwie wreszcie wróciłam :). Z oczami sprawa się wyjaśniła, wszystko dobrze. Teraz mogę bez wyrzutowów sumienia podać się mojej pasji xd

Żeby napisać książkę trzeba mieć najpierw pomysł. Na koncepcję napisania książki opowiadającej o zakazanej miłości wpadły siostry Clary i Susan Griffith. Miło zaskoczyło mnie to, że piszą scenariusze do filmów telewizyjnych. Siostry książką "Imperium Wampirów" rozpoczęły historię o dwóch bohaterach, których połączyła niebezpieczna miłość w równie niebezpiecznych czasach. Czasach wojny dwóch wielkich ras : ludzi i wampirów.

„Nigdy nie wstydź się strachu. Uczyń z niego broń. Niech da ci siłę i determinację.”

Wampiry w ciągu ostatnich lat stały się bardziej popularne za sprawą nieśmiertelnego "Zmierzchu", czy hitu "Miasteczko Salem" autorstwa Stephana Kinga. Autorzy albo robią je złymi pijawkami, albo dobrymi "aniołami", które walczą ze złem Tym razem wampiry stawiane są w złym świetle, jako krwiożercze pasożyty.

Tło wydarzeń zdaje się proste. Ameryka i Ekwatoria zamieszkana przez ludzi, którzy mają jeszcze siłę się bronić. Zimna północ, jako imperium wampirów. XIX wiek. Rozwijające się narody. Lecz gdy przyjrzymy się bliżej to tło wydaje się niby zwykłe a jednak magiczne. Bo przecież dobre tło, zapewnia lepsze oparcie do fabuły.

Główna bohaterka Adele, jest dziedziczką tronu Ekwatorii. Ta niezależna młoda kobieta musi poślubić przyszłego władce Ameryki, aby miedzy tymi krajami zaistniał prawdziwy sojusz i wypowiedzenie wojny wampirów.

 „Nigdy nie kochała ani nie nienawidził, nie pasjonował się niczym i nie nużył. Ale od kiedy Adele pojawiła się w jego życiu, poznał radość gwałtownych uczuć. I rozpacz jaką,przynoszą.”

Adele leci statkiem powietrznym, odwiedzić inne kraje. Niby wszystko jest dobrze i bezpiecznie, ale oczywiście wypadek musi być. Statek zaatakowały wampiry. Adele jednak ucieka. Na jej drodze staje tajemniczy Greyfriar. I tu zaczyna się nam ten niezwykły romans. Nie jest to na szczęście jedna z tych książek gdzie główna bohaterka od razu zakochuje się w bohaterze. Nie jest to mdła opowieść, gdzie każdy opis jest przesłodzony. Jednakże czytając tą książkę, nie wczułam się w nią mocno, była dla mnie nijaka. Choć nie wgryzłam się w książkę, podziwiam pracę sióstr

Imperium Wampirów | The Rift Walker | The Kingmakers

Moja ocena 
7-/10

Za poznanie tej wspaniałej historii serdecznie dziękuję portalowi NaKanapie

7 komentarzy :

 1. Mimo wad chętnie zapoznałabym się z tą książką. Może kiedyś ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm mimo wszystko chętnie bym przeczytała ją ;)
  toffi-k.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mówię nie, bo może mi się spodobać, aczkolwiek nie jest ten tytuł na mojej liście Must Read...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie sięgnę po tę ksiażkę, jakoś mnie nie przekonuję. Okładka dla mnie okropna, taka jakaś stara.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. dodałem bloga do obserwowanych, zapraszam do mnie na imperium lektur :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym powiedzieć,że osobiście wielbię tę książkę i zachęcam do przeczytania. I przepraszam autorkę recenzji, ale muszę poprawić błąd: napisałaś, że napisały ją siostry. Błąd- Clay i Susan są małżeństwem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic się nie stało, rzeczą ludzką popełniać błędy. Nisko skłaniam głową, z racji tego, że popełniłam taki błąd. A niby potrafię czytać ze zrozumieniem....

   Usuń

Drogi Czytelniku! Jeżeli dotarłeś tak daleko, pozostaw po sobie jakiś ślad. Będzie nam niezmiernie miło, czytając Twoją opinie.
Oprócz tego zachęcamy do pozostawiania linków do swoich blogów. Z pewnością Cię odwiedzimy! :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka