Alex

Alex - Lauren OliverTytuł: Alex
Autor: Lauren Oliver
Wydawnictwo: HarperCollins
Seria: A Delirium Story
Tom: 3,5
Data wydania: 2013

"In the quite, and the dark, I got stronger"
 
Wiele osób zna Delirium, albo chociaż słyszało o nim. Wielu osobom także, przypadła do gustu cała ta trylogia. Niestety, niektórzy mają mieszane uczucia co do zakończenia Requiem. Ja do takich, też należę. Rozumiem, że niektórzy autorzy pragną, by ich czytelnicy długo jeszcze nie rozstawali się z historią, by myśleli co spotkało bohaterów, i takie zakończenie czeka nas w Requiem. Oczywiście otwarte zakończenie pozostawia, furtkę do dalszych części. Jednak pani Lauren Oliver nie zamierza wydać kolejnej książki o dalszych przygodach Leny, Aleksa i Juliana. Ja sama już wymyśliłam swój happy ending dla bohaterów, który pozostał do tej pory w mojej głowie;)
Za to Lauren Oliver wydała kilka książek, o bohaterach drugoplanowych, mianowicie Raven, Anabel, Hanna. Tych książek jeszcze nie czytałam, ale mniej więcej wiem o czym są(dzięki Ema:D) ale za to skończyłam Alexa, o którym dowiedziałam się przypadkiem.

Tym razem naszym głównym bohaterem nie jest kto inny jak Alex. Akcja całej książki, a raczej opowiadania dzieje się pomiędzy Delirium, a Pandemonium, kiedy to chłopak spędzał czas w Kryptach. Interesujące? Z pewnością. Z książki dowiadujemy się wielu, ciekawych faktów, o których nie mieliśmy pojęcia.
Prócz tego, sama postać Alexa zostaje przybliżona czytelnikowi więc łatwo wczuć się w rolę naszego bohatera.

„When the horse ain't good, you're doing the horse a favour”

Trudno ocenić 'książkę', która ma zaledwie 27 str. Pomimo, że jedynie można przeczytać ją po angielsku zajmie to trzydziestu minut i nie trzeba być jakimś mistrzem w angielskim, żeby poradzić sobie bez słownika, przez całą historię.

Komu polecam tą książkę? Wszystkim fanom Delirium, dzięki tej krótkiej przygodzie, każdy dowie się kilku ciekawych faktów, które będą po prostu miłą niespodzianką. Może sama przeczytam kiedyś Hanne, Raven, by jeszcze ponownie umilić sobie czas w świecie Delirium.

"This was my secret: she was the one who saved me"
Moja ocena
8/10

6 komentarzy :

 1. ale fejm, jestem u Tali w recenzji huhuh! :D
  mam zamiar zacząć dzisiaj ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O książce kiedyś słyszałam :-) Jednak nie znam trylogii derilium, ale gdy ją przeczytam sięgnę i po "Alex" .

  OdpowiedzUsuń
 3. Planuję ją przeczytać, gdyż po "Delirium" mam niedosyt, a język angielski zbytnio mi nie przeszkadza. Nie wiedziałam, że ma tylko 27 stron.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierw muszę przeczytać tę trylogię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że taka krótka. Ja chcę więcej o Aleksie! :p

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku! Jeżeli dotarłeś tak daleko, pozostaw po sobie jakiś ślad. Będzie nam niezmiernie miło, czytając Twoją opinie.
Oprócz tego zachęcamy do pozostawiania linków do swoich blogów. Z pewnością Cię odwiedzimy! :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka