1. Czerwień rubinu

Okładka książki Czerwień rubinu
Pewnego dnia piętnastoletnia Gwen odkrywa, że jest posiadaczką genu podróży w czasie – niespodziewanie przemieszcza się o sto lat wstecz. Okazuje się, że nie jest jedynym podróżnikiem - istnieje całe tajne bractwo, zajmujące się kontrolą dwunastu podróżników w czasie – Gwen jest ostatnim z nich. Szybko odkrywa, że jedenastym jest bardzo atrakcyjny dziewiętnastolatek: Gideon. Ale zakochiwanie się nie jest takie proste gdy się skacze tam i z powrotem w czasie i gdy trzeba wypełnić niebezpieczną misję w XVIII. wieku.

Tytuł: Czerwień rubinu. Trylogia czas
Autor: Gier Kerstin
Wydawnictwo: Egmont
Język orginału: niemiecki
Okładka: miękka


Gwendolyn ma szesnaście lat i jest zwykłą nastolatką. Jedyne co ją różni od innych dziewczyn to to, że jej rodzina ma gen podróży w czasie. W tym stuleciu według daty urodzenia ma posiadać jej kuzynka Charlotta. Gwen mieszka z całą rodziną w XIX domu.
Książka rozpoczyna się gdy zbliża się czas, w którym Charlotta powinna przeskoczyć w czasie. Cały dom "stoi" do góry nogami czekając na to wydarzenie. Mijają dni a wielki dzień Charlotty się nie wydarzy. Jednak pewnego popołudnia Gwendolyn cofa się o sto lat.

,,Za każdym razem kiedy spogląda na mnie tymi wielkimi brązowymi oczami, mam ochotę dać mu orzecha - powiedziała kiedyś."
 
Dziewczyna na początku jest przerażona. Według wszystkich zapisków ona nie powinna mieć genu bo urodziła się o dzień później... I tak zaczyna się ta trzy tomowa seria o Gwen i Gideonie(drugi podróżnik) i ich podróżach w czasie.
"Rubin krąg zamyka"
Uważam, że jest to przyjemna lektura. Autorka łatwym i lekkim stylem napisała bestseler. Bohaterowie to barwne i ciekawe postacie. Trzeba przyznać, że trudno oderwać się od tej książki.
Polecam wszystkim, którzy lubią podróże w czasie, tajemnice, miłość i mają dość dużo czasu wolnego by przeczytać tą książkę w jeden wieczór.
Moja ocena 10/10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku! Jeżeli dotarłeś tak daleko, pozostaw po sobie jakiś ślad. Będzie nam niezmiernie miło, czytając Twoją opinie.
Oprócz tego zachęcamy do pozostawiania linków do swoich blogów. Z pewnością Cię odwiedzimy! :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka