Zapowiedzi wrześniowe

Tytuł: Szukając Alaski
Autor: John Green
Wydawnictwo: Bukowy Las
Premiera: 25 września

Porównywany z przełomowym Buszującym w zbożu J.D. Salingera literacki debiut Johna Greena to powieść o myślących i wrażliwych młodych ludziach. Zbuntowanych, szukających intensywnych wrażeń i odpowiedzi na najważniejsze pytania: o miłość, która wywraca świat do góry nogami, o przyjaźni, której doświadcza się na całe życie. Niezapomniana opowieść o odkrywającym życie Milesie zakochanym w szalonej, zbuntowanej Alasce, dzięki której odnalazł Wielkie Być Może – czyli najintensywniejsze i najprawdziwsze doświadczenie rzeczywistości.


Tytuł: Dziedzictwo
Autor: C. J. Daughtery
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 25 września
Zimne kalkulacje i porywy serca.
Wielka polityka i szkolne troski.

Drugi tom bestsellerowej sagi Wybrani zabierze Was ponownie do najbardziej ekskluzywnej szkoły w Wielkiej Brytanii i odkryje jej kolejne sekrety.

Czy Allie pozna wreszcie największą tajemnicę swojego życia i rozwiąże zagadkę Nocnej Szkoły? Kim jest tajemniczy szpieg działający w Akademii Cimmeria? Czy szkoła jest gotowa na kolejny atak Nathaniela?
 

Tytuł: Cień Żywiołu
Autor: Leig Fallon
Wydawnictwo: Galeria książki
Premiera: 25 września

Od wieków kolejni Naznaczeni przechowują moce czterech żywiołów: wody, ognia, ziemi i powietrza. Ich dzieje w znacznym stopniu okrywa tajemnica, ale jedno wiadomo na pewno: romans między dwojgiem Naznaczonych jest zakazany. Niekontrolowane połączenie żywiołów sprowadziłoby na świat chaos i zniszczenie.
Megan to powietrze, Adam – woda. Oni są gotowi zaryzykować.
Leigh Fallon znów przenosi swoich czytelników na zielone irlandzkie łąki, gdzie splatają się ze sobą magia, los i prawdziwa miłość.


Tytuł: Dziewięć żyć Chloe King. Uprowadzona
Autor: Liz Braswell
Wydawnictwo: Filia
Premiera: 18 września

Po rozprawieniu się z Łowcą na moście Golden Gate Chloe trafia do bezpiecznej kryjówki – posiadłości zamieszkanej przez potomków starożytnej rasy kocich wojowników. Jednak czy rzeczywiście jest tu bezpieczna? Wybucha wojna między członkami Stada i Bractwa Dziesiątego Ostrza, w której Chloe ginie po raz drugi, ale nie ostatni… W tej części trylogii akcja zdecydowanie przyspiesza, a tajemnica goni tajemnicę. Nadal nie wiadomo, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. „Uprowadzona” to świetna rozrywka, akcja trzyma w napięciu do ostatniej strony.


Jak zawsze... Na co wyczekujecie z nowości książkowych? Moimi numerami jeden jest "Szukając Alaski" i "Dziedzictwo".

7 komentarzy :

 1. "Dziedzictwo" i "Szukając Alaski" obowiązkowo. jedną z tych książek mam zamiar kupić sobie na urodziny bloga, zobaczymy jeszcze ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę się doczekać „Szukając Alaski”. Chciałabym mieć już tą książkę, teraz!, zaraz!, ale tak się niestety nie da :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Chcę przeczytać "Szukając Alaski" i w końcu rozpocząć serię o Chloe King ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cień żywiołu dla mnie obowiązkowy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jesssu nie mogę się doczekać Cienia Żywiołu! *-*

  OdpowiedzUsuń
 6. "Dziedzictwo" na pewno przeczytam. Poza tym interesuje mnie też "Cień żywiołu", bo pierwsza część była całkiem, całkiem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mogę doczekać się "Szukając Alaski" :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku! Jeżeli dotarłeś tak daleko, pozostaw po sobie jakiś ślad. Będzie nam niezmiernie miło, czytając Twoją opinie.
Oprócz tego zachęcamy do pozostawiania linków do swoich blogów. Z pewnością Cię odwiedzimy! :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka