114.(mini książka - mini recenzja) How to be an alien

Tytuł: How to be an alien
Autor: George Mikes
Wydawnictwo: Pearson Education Limited
Opis: Written in 1946, this work provides an insight into what Englishness is and how ridiculous it is as perceived by a Hungarian who came to England.UWAGA! To co poniżej przeczytacie jest pierwszym tekstem w cyklu "mini książka - mini recenzja". Jak tytuł wskazuje nie będą to długie wypracowania. Zależy nam na tym, aby czytelnicy wyrazili w komentarzach, czy taki cykl jest w porządku, czy ma pojawiać się jak najrzadziej."How to be an alien" jest cienką książką z serii "Penguin Readers", która ma za zadanie usprawniać czytanie i rozumienie tekstów po angielsku.  Tę pozycję napisał George Mikes, który to przeprowadził się do Anglii przed drugą wojną światową. Opisuje on w swoim dziele jak być Brytyjczykiem, poprzez opisywanie ich zwyczajów, tak jakby naprawdę byli kosmitami.
Podoba mi się to, że Brytyjczycy poprzez wydanie tej książeczki pokazali dystans do siebie oraz to, że ta lektura po prostu im się podoba. Uważam, że to w Polsce niestety by nie przeszło, ponieważ większość ludzi nie ma właśnie tego potrzebnego dystansu do siebie (w tym wypadku do swojej narodowości).

Stuprocentowo zgadzam się z autorem w jednej materii - co do zamieszania z  ulicami. W Londynie jest jedno wielkie pomieszanie z poplątaniem przez co trudno się w nich odnaleźć.

Polecam tę książkę (oczywiście) tym co chcą dowiedzieć się więcej o Brytyjczykach, a dokładniej o ich starych zwyczajach, które mogły się zmienić do tego czasu (książka została wydana w 1946 roku).  Jest to również dobra pozycja dla tych, co chcą poczytać po angielsku i po porostu poćwiczyć język.

Moja ocena

7/10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku! Jeżeli dotarłeś tak daleko, pozostaw po sobie jakiś ślad. Będzie nam niezmiernie miło, czytając Twoją opinie.
Oprócz tego zachęcamy do pozostawiania linków do swoich blogów. Z pewnością Cię odwiedzimy! :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka