124. Graficzna Podróż


Okładka książki Graficzna PodróżEd Sheeran oraz jego przyjaciel z dzieciństwa, artysta plastyk Phillip Butah, stworzyli wspólnie niezwykłą książkę, która opowiada o osobistych doświadczeniach Eda związanych z jego muzyką. Portrety Eda narysowane przez Phillipa, zapierające dech fotografie, a także wspomnienia Eda, który zdradza szczegóły swojej muzycznej podróży – wszystko to składa się na niezwykle plastyczną, emocjonalną opowieść o muzyku, który odniósł światowy sukces.

Tytuł: Graficzna podróż
Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 04.11.2015
Ilość stron: 210
Autorzy: Ed Sheeran, Phillip Butah


Sukcesy nie biorą się z niczego. Muzycy zazwyczaj musieli przejść długą, ciężką drogę, aby dojść do momentu, kiedy ich utwory stały się hitami na listach przebojów. Tak samo było z Edem Sheeranem o czym możemy dowiedzieć się z jego biografii.

Biografie są naprawdę interesującą lektura, ponieważ pokazują nam - zwykłym ludziom - drogę którą przebyły gwiazdy. Myślę, że dla każdego wydatkiem, którego by nie żałował byłoby kupienie książki opisującej życie swojego ulubionego muzyka bądź zespołu. Osobiście nie czytam biografii, gdyż na polskim rynku nie ma interesujących mnie pozycji, ale kiedy pojawiła się okazja aby zrecenzować tę dotyczącą życia Eda Sheerana nie mogłam odmówić.

Dla mnie ten rudy muzyk  jest po prostu bardzo  utalentowanym wokalistą, którego piosenki przewijają się w mojej playliście. Nie jestem jego wielką fanką, jednak zachwyca mnie jego delikatny głos.

Czy po przeczytaniu biografii coś się zmieniło w moim odbiorze jego muzyki? Na pewno teraz postrzegam jego muzykę inaczej - mam wyobrażenie jaką ciężka drogę musiał przejść, aby stanąć na szczycie. To niesamowite jak długo dążył do spełnienia swojego marzenia, przynajmniej dla mnie - osoby, która szybko zmienia plany. Doszukuję się teraz w każdej jego piosence jakiegoś ukrytego przekazu, historii która sprawiła, że zapragnął ją napisać. Jednak przede wszystkim bardziej podziwiam Eda i postrzegam go w jakiś sposób za autorytet.


Jednak autorem tej biografii jest nie tylko Ed. Za graficzną część książki odpowiada przyjaciel muzyka - Phillip Butah. Jego rysunki zapierają dech w piersi - są po prostu idealne. Wiele razy przerywałam lekturę, aby przyjrzeć się rysunkowi i sprawdzić czy nie jest on po prostu przerobioną fotografią. Na pewno są miłym urozmaiceniem, pokazującym to jak zmieniał się Ed oraz jak rozwijał się artysta.

Sam tekst jest napisany przejrzystą czcionką z dużymi literami, dzięki czemu łatwo oraz szybko się czyta. Książka jest wydana w większym formacie, dzięki czemu nie wydaje się taka gruba, oraz oprawiona w grubą, zieloną okładkę nawiązującą do najnowszej płyty muzyka.

Myślę, że to idealna pozycja dla fanów Eda jak i dla tych co chcą się dowiedzieć o nim trochę więcej. Zostaje mi ją tylko polecić i napisać, że bardzo dobrze się ja czyta jednocześnie słuchając muzyki wokalisty.

Moja ocena: 
9/10

Za możliwość przeczytania biografii serdecznie dziękuję Wydawnictwu Insignis
http://www.insignis.pl/

2 komentarze :

  1. Szczęśliwego Nowego Roku :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szczęśliwego Nowego Roku!
    Ja za to uwielbiam Eda i muszę się zebrać, by w końcu kupić tę biografię! Słyszałam o niej wiele pozytywnych opinii, a jeżeli chodzi o mojego ulubionego muzyka, to jako prawowita fanka czatuję na wszystko, co ma z nim związek :)
    Zapraszam na moje podsumowanie roku!

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku! Jeżeli dotarłeś tak daleko, pozostaw po sobie jakiś ślad. Będzie nam niezmiernie miło, czytając Twoją opinie.
Oprócz tego zachęcamy do pozostawiania linków do swoich blogów. Z pewnością Cię odwiedzimy! :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka